Turkcell

Türkiye'de GSM th2elli mobil iletişim Şubat 1994'de Turkcell'in kurulması ile başlamıştır. Turkcell sadece Türkiye'nin lider operatörü olmakla kalmayıp, Avrupa'nın da abone bazında en büyük üç GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır. KVK 1994 yılından bu yana tüm Turkcell ürünlerinin satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Samsung Electronics Co., Ltd. Hakkında

Dünyanın lider teknoloji markası Samsung Electronics olarak hedefimiz tüm insanlar için yeni olanaklar yaratmak. Aralıksız sürdürdüğümüz yenilik ve buluşlarımızla, televizyon, akıllı telefon, bilgisayar, yazıcı, dijital fotoğraf makinesi, video kamera, beyaz eşya, LTE sistemleri, tıbbi cihazlar, yarı iletkenler ve LED çözümler dünyalarını şekillendirmeye devam ediyoruz. Dünya çapında 79 ülkede, 270.000 çalışanımız bulunmakta ve yıllık satışımız 187.8 milyar USD’yi aşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.samsung.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

RIM (Blackberry)

Merkezi Waterloo Ontorio'da bulunan RIM, Mike Lazaridis tarafından 1984 yılında Kanada'da kurulmuştur. 1984'den 1999 yılına kadar kablosuz modh2 üzerine modeller geliştiren bir şirket olan RIM (Research in Motion) 1999 yılında BlackBerry adıyla markalaşmıştır. Dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan BlackBerry, Amerika Kıtası, Doğu Akdeniz- Avrupa- Afrika ve Asya Pasifik olmak üzere 3 farklı bölgede faaliyet göstermektedir. RIM bugün 120'den fazla ülkede 325 GSM operatörü ile 14 milyon aktif BlackBerry kullanıcısına ulaşmıştır. KVK 2005 yılından bu yana BlackBerry cihazlarının satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

HTC

1997’de kurulan HTC Corporation (HTC) birçok mobil cihazın ve sektör ilklerinin yaratıcısıdır. 1999’da ilk renkli avuç içi bilgisayarı üreten HTC, 2000 yılında ilk Microsoft cep bilgisayarını, 2002’de ilk Microsoft destekli akıllı telefonunu, 2006’da ilk Microsoft Windows 5.0 akıllı telefonu, 2008’de Android işletim sisth2ine sahip akıllı telefonu ve 2010 yılında ilk 4G akıllı telefonu üretmiştir. Yaptığı her şeyde insanı merkez alan HTC, dünya çapındaki tüketiciler için yenilikçi ve kişisel deneyimler yaratmak amacıyla tasarım ve teknolojinin sınırlarını zorluyor. HTC' nin portföyünde, kullanıcı deneyimini oldukça iyileştiren çok katmanlı grafiksel kullanıcı ara yüzü olan HTC Sense ile çalışan akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar bulunuyor. Daha fazla bilgi için: www.htc.com/tr/

Huawei

Huawei, yeni nesil bilgi ve iletişim teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Dünya genelinde 36 eğitim ve 20 Ar-Ge merkezine sahip olan ve dünyanın en büyük 50 GSM operatöründen 45’ine servis sunan Huawei, telekom operatörleri ve kurumlar aracılığıyla, 140’dan fazla ülkede, dünya nüfusunun üçte birinden fazlasına hizmet vermektedir. Huawei’nin üç ana iş biriminden biri olan Huawei Cihaz Birimi’nin akıllı cep telefonları, mobil genişbant cihazları ve ev aygıtları ürün serileri, şirketin müşteri odaklı yapısının ve sürekli inovasyon yoluyla kullanıcı dostu internet deneyimleri sunmaktaki kararlılığının kanıtı niteliğindedir. Bilişim sektöründe yirmi yılı aşkın süredir gösterdiği başarısı, uzmanlığı, operasyon kapasitesi ve küresel ortaklık kaynaklarıyla Huawei Device, bugün büyük işletmelere tek işlh2de milyonlarca cihaz satan bir şirketten, milyonlarca insana doğrudan bireysel cihazlar satan bir "İşletmeden Kullanıcıya Satış" (B2P) markasına dönüşmektedir.

TomTom

1991 yılında Hollanda'da kurulan TomTom, 2004 yılında ilk araç navigasyonu cihazını piyasaya sunmuştur. 2008 yılında dünyanın en ünlü harita üreticisi firmalarından Tele Atlas'ı satınalmıştır. TomTom , 2009 yılını %48 pazar payı ile Avrupa'daki lider firma konumunu sürdürmüştür. KVK 2009 yılından bu yana TomTom ürünlerinin satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ZTE

1985 yılında kurulan ZTE, çok kısa bir sürede dünyanın en güçlü markalarından bir olmayı başarmış 140 farklı ülkede yenilikçi ürünleri ve 2G, 3G, 4G (LTE) iş çözümleri ile hizmet vermektedir.1997’de Çin ve 2004’de de Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında işlh2 görmeye başlamıştır. Sektörün en kapsamlı ürün yelpazesi ve uçtan uca çözümleri olan ZTE, hh2en hh2en tüm telekomünikasyon sektörünü taleplerini karşılayacak şekilde wireless, erişim taşıyıcı VAS, terminal, profesyonel hizmetler alanları dahil olmak üzere çözümler sunmaktadır. ZTE’ nin uzmanlık ve esnekliği küresel operatörlerin geniş yenilikçi taleplerini karşılamak için yardımcı olur. ZTE 2011’de 13,7 milyar USD geliri ile % 29 artış sağlamış ve sektörünün öncüsü olmuştur. %10 gelirini AR-GE çalışmalarına yatıran ZTE’ nin, Çin, Fransa, Hindistan ve 30.000’i aşan araştırma uzmanı çalışanı ile 18 adet Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. 2011 yılında 2826 PCT uluslararası patent tescili ile dünya birinciliği, 2012 ilk çeyrekte 6631 patent başvurumuz olup bunların 2434 adedi terminal alanındadır. Sisth2leri ve ekipmanları dünya çapında high-end pazarlarda üst operatörler tarafından uygulanan ZTE, akıllı terminali arenada güçlenmeye hızla devam etmekte ve dünyanın dördüncü büyük cep telefonu üreticisi haline gelmiştir. 2015 senesinde dünyanın en büyük ilk üç cep telefonu üreticisi arasında olma hedefine hızla koşmaktadır.

ViewSonic

ViewSonic® 1987 yılında kurulmuştur, Merkezi ABD, Kaliforniya, Walnut’ dadır. 4 ayrı bölgede, 130 ayrı ülkede ürünleri satılan global bir teknoloji markasıdır. ViewSonic®, görüntülh2e teknolojileri, bilgisayar ve iletişim ürünleri lider global sağlayıcısıdır. ViewSonic® LCD monitör, Projeksiyon Cihazı, LCD TV, Dijital Kurumsal Görüntülh2e Sisth2leri, tablet bilgisayarlar, mobil telefonlar, dijital fotoğraf çerçeveleri ve diğer tüketici elektroniği ürünlerini içeren, yenilikçi ürünlerini geniş bir yelpazede geliştirmekte, pazarlamakta ve desteklh2ekte olan lider teknoloji markasıdır. Daha fazla bilgi için lütfen www.ViewSonicEurope.com/ adresini ziyaret ediniz.

Comodo

1998 Yılında Melih Abdulhayoğlu tarafından kurulan ve merkezi Amerika’da olan Comodo,10 ülkede 1.000 kişiden fazla çalışanı,500.000’nin üzerinde kurumsal ve 50.000.000 dan fazla bireysel kullanıcısı ile internet güvenlik sektörünün öncü firmalarındandır.Sektöründe sertifika otoritesi olan Comodo,ayrıca CA/B forum kurucu üyesidir.Kullanıcılarına online güvenlik konusunda, bireysel - kurumsal antivirüs çözümlerinden SSL sertifikalarına,mobil güvenlik ürünlerinden penetrasyon test araçlarına kadar geniş ürün yelpazesi sunan Comodo,internet güvenliğinde iddialı çözümlere imza atmaktadır.Daha fazla bilgi için lütfen www.comodo.com.tr/ adresini ziyaret ediniz.